مشاوره تلفنی فردی


مشاوره تلفنی فردی

مشاوره تلفنی فردی چیست؟ هر انسانی در زندگی خود با بحران‌ها و چالش‌هایی مواجه می‌شود که گاه حل کردن آن‌ها بسیار سخت است. حتی قدرتمندترین انسان‌ها گاهی مضطرب می‌شوند، شکست می‌خورند و دچار اندوه می‌شوند. به بیانی همه‌ی انسان‌ها در زندگی خود به کمک نیاز دارند و هیچ‌کس توانایی رو به رویی با مشکلات به تنهایی را ندارد. در این شرایط بهره‌مندی از کمک مشاور روانشناس شما را در حل مشکلاتتان یاری می‌دهد. افزون بر آن مشاوره تلفنی باعث می‌شود تا در این مسیر بیشتر جلو بیوفتید و سریع‌تر مشکل خود را حل کنید. مشاوره فردی بینش عمیق‌تری در اختیار شما قرار می‌دهد و بحران‌های شما را حل می‌کند.

مشاوره فردی تلفنی چه کمکی می‌کند؟

مشاوره فردی تلفنی در ابتدا باعث می‌شود تا ریشه و علت مشکلات رفتاری را شناسایی کنید و در صورت امکان آن‌ها را از بین ببریدمشاوره تلفنی فردی دقیقا مانند مشاوره حضوری نتیجه بخش است و حتی گاه موثرتر از آن هست؛ چرا که می‌توانید با مشاوران مختلفی در ارتباط باشید. مشاوره فردی به شما کمک می‌کند تا در مسیر حل مشکلات فردی خود را تنها نیابید و راه‌حل‌های اصولی را در حل آن‌ها به کار ببرید. مشاوره فردی کمک می‌کند تا در چاره‌جویی و گره‌گشایی وارد مسیر درستی شوید و به بیراهه نروید، از راه‌کارهای روان‌شناختی سالم بهره بگیرید و زودتر به نتیجه برسید.

 موضوعات مورد بررسی در مشاوره تلفنی فردی

مشکلات فردی که متخصص یک نفر باشد بسیار گوناگون هستند و طیف وسیعی از مشکلات روزمره گرفته تا انواع اختلالات در بر می‌گیرد. مشاوره فردی تلفنی به شما کمک می‌کند تا مشغله‌های ذهنی خود را بیان کنید و راه‌حل آن را بیابید. برخی از مهم‌ترین مشکلات فردی که در مشاوره تلفنی فردی به آن‌ها رسیدگی می‌شود را در ادامه مطرح کرده‌ایم.

مشاوره تلفنی افسردگی

افسردگی یک اختلال روانی است که در آن تجربه‌ی شدید غم، نا امیدی، بی انگیزگی، احساس پوچی و بی ارزشی به سراغ انسان می‌آید. اگر احساس می‌کنید دیگر نسبت به چیزهایی که قبلا دوست داشتید علاقه‌مند نیستید، با یک روانشناس صحبت کنید. افراد زیادی به این بیماری مبتلا هستند و البته کاملا قابل درمان است. افسردگی همچنین انواع گوناگونی دارد مانند افسردگی پس از زایمان، افسردگی پس از ترک سیگار یا اعتیاد، افسردگی فصلی و... مشاوره تلفنی به شما کمک می‌کند تا ریشه‌ی افسردگی خود را بیابید و بهترین راه‌حل‌های درمانی را در اختیارتان قرار می‌دهد و در این مسیر راهنمای شما خواهد بود.

مشاوره تلفنی اضطراب

اضطراب و استرس یک وضعیت روانی ناخوشایند است که برای تمامی افراد در دوران مختلف زندگی به وجود می‌آید؛ مقداری از آن محرک کار و فعالیت و موجب پیشرفت است اما زمانی که این اضطراب‌ها به صورت روزانه و مداوم باشد آسیب‌های روحی و جسمی زیادی را بر شما وارد می‌کند. ابتدا لازم است تا ریشه‌ی اضطراب خود را بیابید. در مشاوره تلفنی فردی می‌توانید نگرانی، تشویش، ترس و دلهره‌ی خود را رفع کنید. همچنین راه‌های کنترل اضطراب و کاهش استرس به شما آموزش داده می‌شود.

مشاوره تلفنی وسواس فکری

افرادی که مبتلا به بیماری وسواس فکری هستند مدام افکار تمیزی و نظم و ترتیب به سراغشان می‌آید. مدام فکر می‌کنند که دیگران در مورد آن‌ها حرف می‌زنند. نگران‌اند که همیشه کارها را به خوبی و با نظم انجام دهند. افراد وسواسی همه‌چیز را چند بار چک می‌کنند تا بی‌نقص باشد. اختلال وسواس بسیار محدودکننده است و تاثیر بسیار زیادی بر زندگی فرد می‌گذارد. ممکن است فرد فرصت‌های شغلی و تحصیلی‌اش را به خاطر چک کردن مداوم امورات وسواس گونه از دست بدهد. این اختلال ریشه‌های عمیق دارد‌. مشاوره تلفنی با یافتن علت و ریشه‌ی این مشکل به شما کمک می‌کند تا آن‌ها را از بین ببرید و درمان وسواس اتفاق بیفتد.

مشاوره تلفنی اختلالات تغذیه‌ای

نارضایتی از شکل ظاهری بدن، تصاویر ذهنی نادرست و غیر واقعی، تبلیغ رسانه‌ها بر داشتن اندامی زیبا و بی‌عیب و نقص در بسیاری از پسران و دختران جوان سبب بروز اختلالات تغذیه‌ای از جمله  بی اشتهایی عصبیو پرخوری عصبی می‌شود. این اختلالات هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ جسمانی بر افراد مبتلا تاثیر می‌گذارند.

در پرخوری عصبی فرد مقدار زیادی غذا می‌خورد و بلافاصله با انگشت کردن در دهان و یا داروهای مسهل غذا را دفع می‌کند. این موضوع باعث می‌شود آب بدن کم شود‌. در بی اشتهایی روانی فرد روزها و هفته‌ها غذا نمی‌خورد همین سبب لاغری بیش از حد و در مواقعی منجر به مرگ می‌شود. اما علت اختلالات تغذیه‌ای به میزان زیادی منشا روانی دارد به همین سبب لازم است تا با مشاوره تلفنی فردی بهترین راه درمان را بیابید و از راه‌های روانشناختی در کاهش افکار نادرست و باورهای غلط استفاده کنید. والدین در این مورد باید یاری‌رسان فرزند خود باشند.

مشاوره تلفنی اختلالات شخصیت

انسان‌ها شخصیت‌های منحصر به فردی دارند اما در میان این شخصیت‌ها برخی از آن‌ها ناهنجار هستند و به آسیب و ویرانی خود شخص و اطرافیانش منجر می‌شوند. اختلالاتی همچون  شخصیت مرزی، اسکیزوئید، ضد اجتماعی، پارانویید، خودشیفته، نمایشی و... را در فرزندان و یا اطرافیان خود جدی بگیرید. اختلالات شخصیت به تنهایی قابل درمان نیستند و درمان آن‌ها نیاز به صحبت و مشورت با یک مشاور دارد. همچنین ممکن است فردی با اختلال شخصیت را در اطرافیان خود داشته باشید و طرز رفتار با آن‌ها را ندانید. مشاور به شما در این زمینه و ازدواج با چنین افرادی کمک می‌کند.

مشاوره تلفنی مشکلات عاطفی

شکست در یک رابطه عاطفی و مشکلات عاطفی منجر به شکست در روابط بعدی، افسردگی، تنهایی، ناتوانی در ماندن در یک رابطه سالم، ازدواج ناموفق، تمایل به روابط ناسالم و اشتباه و… می‌شوند. مشکلات عاطفی به عوامل زیادی از جمله دوران کودکی، عوامل محیطی، اختلال شخصیتی مربوط می‌شوند. اگر مدام در روابط خود و به یک شکل ثابت شکست می‌خورید باید به فکر یک مشاور باشید. مشاوره فردی با مصاحبه بالینی عوامل مختلف را بررسی می‌کند و راه‌حل‌های موثر برای اصلاح رفتارها و شیوه‌ی برقراری ارتباط را به شما آموزش می‌دهد.

 مزیت مشاوره تلفنی فردی

عواملی همچون دشواری در یافتن روانشناس متخصص و با تجربه، صرف وقت و هزینه زیاد، مشکلات ترافیکی رفت و آمد باعث می‌شود که افراد از مراجعه به روانشناس برای حل مشکلات خود اجتناب کنند. در این میان مشاوره تلفنی بسیار مفید و نتیجه بخش است.

شما می‌توانید با یک تماس و از هرجا که هستید از خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند شوید و مشکلات خود را حل کنید. مشاوره تلفنی مشکلات رفت و آمد و هزینه‌های آن را ندارد. اگر به مراکز مشاوره در شهر خود دسترسی ندارید از مشاوره تلفنی استفاده کنید. ممکن است مشغله‌های زیادی در زندگی داشته باشید و وقتی برای مراجعه به مشاور نداشته باشید در این صورت فقط کافیست تلفن را بردارید و در مواقع بیکاری با یک متخصص در مورد مشکلاتتان صحبت کنید. مشاوره تلفنی برای افراد خجالتی و کسانی که تمایلی به گفتگوی رو در رو ندارند مناسب است.

 مرکز مشاوره تلفنی گپچه

مرکز مشاوره تلفنی گپچه با مجوز «سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران» از مشاوران و متخصصان با تجربه‌ در انواع زمینه‌های ازدواج، خانواده، مسائل جنسی، تربیت کودک، مهارت‌های حل مسئله، اعتیاد و... بهره‌مند است که می‌توانید مشکلات خود را با آن‌ها در میان بگذارید و راه‌کارهای عملی و موثر برای رفع آن‌ها دریافت کنید. شما در این مرکز می‌توانید اطمینان داشته‌باشید که تمام اطلاعات شخصی محفوظ می‌ماند و هیچ قضاوتی در مورد شما و مشکلتان صورت نمی‌گیرد.

 شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و متخصصان مجرب ما در مركز مشاوره آنلاين  گپچه و اينستاگرام گپچه  در تماس باشید. 

نظرات کاربران

فرشته صالحی:

واقعا از سایت خوبتون وهمچنین مشاورهای بینظیرتون ممنووونم عاااالی هستین عاااالی

1399/5/29


پر کردن این بخش الزامیست
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
+