کودکان طلاق


کودکان طلاق

امروزه بیش از گذشته شاهد طلاق در خانواده‌ها هستیم ؛ به ویژه خانواده‌هایی که دارای فرزندان خردسال و کودک هستند . کودکان به شدت در معرض آسیب هستند و رویدادهایی از قبیل طلاق و جدایی والدین تاثیرات بسیار زیاد و گاه جبران ناپذیری بر آن‌ها باقی می‌گذارد . اولین واکنش کودکان در موجهه با طلاق والدین ، ترس در کودکان ، است . این موضوع که کودک تنها خواهد شد ، یکی از اضطراب‌های جدی کودکان طلاق است . بسیاری از کودکان طلاق دچار افسردگی می‌شوند و یا عصبانی و گوشه‌گیر می‌شوند . شما می توانید برای حل مشکل خود به مشاوران مجرب گپچه در این زمینه مراجعه نمایید و از طریق تماس تلفنی به حل مشکل خود بپردازید.

مشکلات فرزندان طلاق

این احتمال وجود دارد که کودکان طلاق خود را در جدایی پدر و مادر مقصر بدانند و احساس کنند چون به اندازه‌ی کافی فرزندان خوبی نبوده‌اند ، والدینشان قصد ترک یکدیگر را دارند . مشکل دیگری که می‌تواند برای فرزندان طلاق پیش آید این اضطراب و دغدغه است که وی باید از بین پدر و مادرش یکی را انتخاب کند و این موضوع می‌تواند باعث بروز ترس و اضطراب در کودکان شود .

بچههای طلاق در بزرگسالی

مانند هر رویداد استرس‌زایی که در زندگی به وجود می‌آید ، اگر طلاق والدین به خوبی کنترل و مدیریت نشود ، می‌تواند باعث بروز مشکلات روانی جدی در آینده شود و بر روابط عاطفی فرزندان طلاق تاثیر منفی بگذارد . والدینی که قصد طلاق از یکدیگر را دارند باید در مطلع کردن فرزندانشان از این اتفاق نهایت تلاششان را بکنند و در این راستا از مشاوران و متخصصان  روانشناسی کمک‌های حرفه‌ای و جدی بگیرند .

برخورد با کودکان طلاق

  • حتی زمانی که در اوج عصبانیت هستید این موضوع را در نظر داشته باشید که فرزند شما بیگناه است و ناخواسته به این دنیا پا گذاشته است و شما مسئولیت او را برعهده دارید .
  •  سعی کنید جلوی کودکتان جر و بحث و دعوا نکنید .
  • زمانی که می‌‌خو اهید خبر طلاق را به کودکتان بدهید هم شما و هم همسرتان باید حضور داشته باشید .
  • سعی کنید رفتار دوستانه در حضور فرزندتان با یکدیگر داشته باشید .
  • از فرزندتان نخواهید که از همسرتان متنفر باشد تا حس خودخواهی و نفرت خودتان را ارضا کنید.
  • قوانین در هر دو خانه یکی باشد ؛ این که پدر سخت‌گیر باشد و مادر آسان‌گیر و بالعکس باعث بروز مشکلات تربیتی و رفتاری در کودک می‌شود .

موضوع طلاق در صورتی که به درستی مدیریت نشود باعث بروز مشکلات جدی در فرزندان می‌شود . سعی کنید در چنین رویدادهایی حتما از روانشناسان ، متخصصان و مرکز مشاوره  کمک بگیرید .

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و متخصصان مجرب ما در مرکز مشاوره گپچه در تماس باشید.

بیشتر بخوانید:

 مشاوره تلفنی طلاق

 تاثیر مشاوره تلفنی با روانشناس کودک

نظرات خود را باما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

محسن کرمی:

من خودم بچه طلاقم و خودمو مقصر میدونم

1399/8/15


پر کردن این بخش الزامیست
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
+