مشاوره آنلاین | راهی برای عبور از موانع


مشاوره آنلاین | راهی برای عبور از موانع

مشاوره آنلاین چیست؟

مشاوره آنلاین ، ارائه خدمات تخصصی روانشناسی و مشاوره غیرحضوری در بستر اینترنت است که با بهره گیری از بسترهای ارتباطی به صورت صوتی و یا تصویری در حوزه بهداشت روان، صورت می گیرد. پیشرفت و رشد تکنولوژی در زمینه روانشناسی هم وجود داشته به گونه ای که امروزه شاهد ارائه خدمات روان درمانی به صورت آنلاین و با استفاده از برنامه های ارتباطی نظیر واتس آپ، ایمو و اسکایپ و یا مشاوره تلفنی هستیم تا از این ظرفیت های موجود برای درمان بیماری های روانی استفاده کنیم.

در هنگام مواجه افراد با مشکلات، خانواده و دوستان آنها به عنوان اولین گزینه برای حل مشکلات آنها شناخته و پیشقدم خواهند شد. اما زمانی که این مشکلات عمیق تر بوده و نیازمند کمک و مشاوره حرفه ای خواهد بود، وجود یک مشاور احساس می شود.

در دنیای کنونی و به سبب شرایط پیش آمده در زمینه های مختلف، مشکلات میان زوجین، فرزندان، مسائل کاری، اختلافات خانوادگی و شغلی، مشکلات جوانان و نوجوانان، در زندگی افراد سر باز می کنند. مهم این است که چگونه می توان برای حل این مسائل و مشکلات قدم برداشت چرا که این مشکلات می تواند برای هر کسی در زندگی او به وجود بیاید. هنگامی که افراد از تجربه کافی برای حل این مشکلات برخوردار نیستند تا بتوانند آن را سریعا حل کنند، مشاوره آنلاین راهگشا خواهد بود. مشاوره آنلاین در حوزه های مختلف و طبق تخصص، توانایی کمک و تاثیرپذیری در زمینه های مختلف در افراد را دارد.

جهت ارتباط با مشاوران آنلاین گپچه کلیک کنید.

 

مزایای مشاوره آنلاین

جدا از مشاوره حضوری که طی آن به رفع مشکلات افراد می پردازند، مشاوره های آنلاین توسط مشاورین در بستر اینترنت و غیرحضوری هم قطعا فوایدی را در جهت حل مشکل افراد خواهد داشت. در زیر و ادامه این مطلب به این فواید اشاره خواهیم کرد.

1-امنیت و اطمینان

در هر جلسه مشاوره می بایست، اصل امانت داری و رازداری افراد توسط مشاور به خوبی رعایت و اجرا شود. در مشاوره غیرحضوری نیز این اصول کاملا توسط مشاور رعایت شده و اجرا می شود. گاهی اوقات افراد درخواست دارند که حتی هویت آنها ناشناخته بماند و نسبت به این موضوع اهتمام می ورزند، به همین خاطر در مشاوره آنلاین، این امکان برای افراد فراهم شده تا از این طریق از خدمات مشاوره و کلینیک روانشناسی آنلاین استفاده کنند.

2-دسترسی ساده و راحت

در این نوع مشاوره نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود و افراد قادر هستند تنها از طریق روشهای ارتباطی از پیش اعلام شده از خدمات مشاوره استفاده کنند. این ویژگی فرایند مشاوره را برای افرادی که مشغله کاری زیادی دارند و یا به دلیل مسافت های طولانی و پرهزینه که حوصله بر و طاقت فرسا نیز هستند و حتی به دلیل مشکلات جسمانی قابلیت حرکت و جا به جایی را ندارند، آسان و شیرین کرده است. از جمله افرادی که می توانند از این نوع خدمات استفاده کنند، کسانی هستند که در خارج از کشور بوده اما از لحاظ آداب و رسوم، عقاید و فرهنگ ایرانی دارند و می توانند از مشاوره مشاورین آنلاین استفاده کرده و به صورت کاملا غیرحضوری و امن، با مشاوران ارتباط برقرار کنند.

3-درمان موثر

همانند مشاوره حضوری و چهره به چهره، در مشاوره غیرحضوری نیز تمامی استانداردها و پیش نیازهای یک جلسه مشاوره، کاملا رعایت شده و در پروسه درمانی به کار گرفته خواهند شد. این شیوه ها مربوط به روش های درمانی روانشناختی هستند که در ایجاد درمان موثر و مفید و مناسب برای افراد در ارتباط با مسائل و مشکلات آنها، توسط مشاورین آنلاین رعایت خواهند شد.

4-سریع و دردسترس بودن

برخی شرایط ممکن است به وجود بیاید که توانایی آن را نداشته باشید که به مشاور مراجعه کنید مثلا هنگامی که با همسر خود به مشکل خورده اید  و نمی دانید که چه عکس العملی را باید از خود نشان دهید،  یا فرزند جوان شما با دوستانی معاشرت دارد که بر رفتار و اعمال او اثر سوء گذاشته است. در چنین حالاتی و بسیار حالات دیگر، نیازمند یک روانشناس و مشاور هستیم که در سریعترین زمان ممکن بهترین راهنمایی را برای موقعیت ما به ما بدهد. اینگونه مواقع وجود یک مشاوره آنلاین بهترین گزینه و راحت ترین آن خواهد بود چرا که دیگر نمی توان موانعی را بر سر راه حضور در مشاوره متصور بود.

دامنه مشاوره و روانشناسی آنلاین بسیار گسترده و وسیع است. مشاوره فردی برای درمان اختلالات روانی، افسردگی، اضطراب و استرس، مشکلات ارتباطی خانواده به منظور حل اختلافات، ارتباط زوجین و رابطه میان فرزندان با والدین تنها بخشی از خدمات قابل ارائه توسط این نوع مشاوره است.

همه آنها یک هدف واحد را دنبال می کنند و آن تنها یک این است که زمینه ساز رابطه ای سالم در هر جا و هر مکان توسط افراد مختلف در حرفه های متنوعی که دارند باشد.

جهت کسب اطلاع بیشتر و دریافت مشاوره آنلاین با مرکز مشاوره گپچه در ارتباط  باشید.

بیشتر بخوانید: 

مشاوره روانشناسی آنلاين در منزل چیست؟

تاثیر مشاوره تلفنی با روانشناس کودک

 

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

چمن خواه:

واقعا مشاوره آنلاین خیلی بهتر از حضوریه هم ب صرفه تره از نظر مالی و هم از نظر زمان

1399/9/30


پر کردن این بخش الزامیست
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
+