مشاوره تلفنی روانشناسی کودکان افسرده


مشاوره تلفنی روانشناسی کودکان افسرده

افسردگی به معنای خلق پایین و کم‌بود انرژی است که با نشانه‌های دیگری چون ناراحتی خیلی زیاد ، بی اشتهایی یا پراشتهایی ، اضطراب ، خستگی ، بی انگیزگی، پرخاشگری، تحریک پذیری و علایمی از این دست خود را نشان می‌دهداختلال افسردگی در کودکان نیز رخ می‌دهد که می‌تواند دلایل و ریشه‌های زیادی داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روانشناسی کودکان افسرده و دریافت بهترین و موثرترین راه‌کارها برای مواجهه با این مشکل می‌توانید به  روانشناسان گپچه مراجعه کنید . از هر جایی که هستید با مشاوران متخصص گپچه تماس بگیرید و مشکلات خود را با ما مطرح کنید .

دلایل افسردگی در کودکان

هر اختلال روانی  پیش از هر چیزی می‌تواند به دلیل آمادگی  ژنتیکیرخ دهد . زمانی که کودکی که پیش‌زمینه‌ی ابتلا به افسردگی یا هر اختلال روانی دیگر را دارد، در معرض محیطی قرار بگیرد که ناسالم و مخرب باشد، احتمال ابتلای کودک به اختلال افزایش می‌یابد .

حتما بخوانيد: تاثیر مشاوره تلفنی با روانشناس کودک

افسردگی در کودکان ابتدایی

افسردگی در کودکان ابتدایی و دبستانی می‌تواند منجر به افت تحصیلی آن‌ها شود و همین افت تحصیلی می‌تواند باعث پیشرفت افسردگی و یا همراه شدن با اختلالات روانی دیگر شود . همچنین این احتمال نیز وجود دارد که زمانی که کودک در تحصیلش چندان موفق نیست ، توسط والدینتنبیه  شود که این تنبیه می‌تواند اثرات زیان‌باری برای کودکان به همراه آورد . اضطراب یا ترس در کودکان نیز می‌تواند باعث ابتلا به افسردگی یا پیشرفت این اختلال شود .

حتما بخوانيد: کودکان و نوجوانان باهوش

راه های درمان افسردگی در کودکان

برای درمان کودک افسرده‌تان پیش از هر کاری به شما توصیه می‌کنیم که حتما به یک روانشناس و متخصص در این زمینه مراجعه کنید و یا از طریق  مشاوره تلفنی اطلاعات لازم را دریافت کنید . درکنار دریافت کمک تخصصی از روانشناسان و مشاوران ، خودتان نیز باید کارهایی انجام دهید که بهبودکودک افسرده را تسهیل کند . یکی از مهم‌ترین این کارها آرام سازی فضای خانه و خانواده و حفظ ارزش‌های خانوادگی است . سعی کنید اعتماد به نفس کودکتان را افزایش دهید ، در صحبت کردن با ایشان ، قوانین دستوردهی مناسب را رعایت کنید  و احترام به فرزندان را فراموش نکنید . همچنین سعی کنید با استفاده ازراه های کاهش اضطراب ، اضطراب خود را کاهش دهید زیرا فرزندان همواره از شما الگوپذیری می‌کنند .

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و متخصصان مجرب ما در مركز مشاوره آنلاين  گپچه در تماس باشید.

نظرات کاربران

پر کردن این بخش الزامیست
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
+