روانشناسی خانواده


روانشناسی خانواده

خانواده یک واحد زیستی است که بر اساس زندگی مشترک و روابط زناشویی شکل می گیرد. امروزه خانواده های زیادی در جامعه وجود دارند که دچار بحران های زیادی شده و اختلافات زیادی را تجربه می کنند. این موضوع، موضوعی بسیار مهم و حیاتی است. این که شما در خانواده ای زندگی می کنید که دچار بحران های فراوانی است موجب ایجاد به همه ی اعضا به ویژه فرزندان آن خانواده است. بنابراین رسیدگی به مشکلی هر چند کوچک در خانواده بسیار مهم است. روانشناسان و متخصصان مرکز مشاوره گپچه در خدمت شما هستند تا در هر کجا که هستید، یاری‌تان کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره خانواده کلیک کنید.

اهمیت روان شناسی یا روان شناختی در خانواده

در درجه ی اول شما باید بدانید خانواده چیست و هر یک از اعضا چه وظایفی در این چارچوب به عهده دارند. خانواده مهم ترین چارچوب در شکل گیری رفتار های فرد است. یعنی دو فردی که در خانواده های متفاوت از نظر میزان محبت، تنبیه ها، تشویق ها، مذهب، آداب و رسوم، محیط زندگی و…. بزرگ شده اند کاملا با یکدیگر متفاوت بوده و از نظر رفتاری و عملکرد به هیچ وجه شبیه یکدیگر نخواهند بود. از این رو باید توجه نمود که در خانواده چگونه باید رفتار کرد.

برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه تاثیر مشکلات اقتصادی بر خانواده کلیک کنید.

تاثیر رفتار والدین در آینده و نگرش کودک

روانشناسی خانواده بسیار مهم است , در صورتی که شما به عنوان یک زوج و یا فردی که در شرف ازدواج است این متن را مطالعه می کنید باید بدانید والدین مهم ترین نقش را در شکل گیری و تربیت یک انسان را دارند.

رفتار شما در منزل با کودک خود و در محیط خانواده مهم ترین چیز در شکل گیری نگرش کودک نسبت به خود و رفتار خود و جامعه ی خود است. از این رو شما باید با کودک و یا فرزند خود رفتاری مناسب داشته باشید. به طور مثال پدر و مادری که با کودک خود پرخاشگری می کنند و یا با یکدگر دچار اختلاف هستند کودکی پرخاشگر، عصبی و منزوی را وارد جامعه می کنند  و این کودک بعد ها در جامعه دچار مشکلات فردی و عاطفی خواهد شد. از طرفی کودکی که در خانواده ای آرام و با محبت بزرگ می شود فردی کاملا منطقی، آرام و اجتماعی بار می آید. 

حتما بخوانید: مشاور خانواده، چرا نیاز به مشاوره خانواده داریم ؟

مشاوره خانواده

همان طور که گفته شد بیشتر خانواده ها دچار بحران های شدیدی هستند. از این رو باید این امر را از بین برد. اگر شما در خانواده ی خود به عنوان فرزند یک خانواده ی نا آرام هستید و یا به عنوان والدینی نا آرام هستید بهترین راهکار برای از بین بردن بحران خانوادگی و حل مشکلات مشورت با مشاوره است. باید بدانید این مشکلات هر چند کوچک مشکلات کمی نبوده و باعث ایجاد مشکلات بزرگ تر خواهند شد از این رو نباید از کنار آن ساده گذر کنید. 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و متخصصان مجرب ما در مركز مشاوره آنلاين  گپچه و اينستاگرام گپچه  در تماس باشید.

بیشتر بخوانید: 

اهمیت مشاوره خانواده و تاثیرات آن

صمیمیت در خانواده، صمیمیت در جمع های خانوادگی

 

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

پر کردن این بخش الزامیست
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
+