7 علامت احتیاج افراد به روانشناس


7 علامت احتیاج افراد به روانشناس

از طریق راهنمایی های مشاوران روانشناسی دلیل هایی را یافتیم که نشان دهنده احتیاج افراد به روانشناس است. در ادامه این مطلب می خواهیم این 7 علامت را تشریح کنیم. با ما همراه باشید.

1-عدم لذت از انجام فعالیت هایی که قبلا از آنها خوشتان می آمده است

به عنوان مثال شما هفته ای یک روز برای انجام بازی فوتسال به سالن می رفتید. پس از مدتی شما دیگر رغبتی به انجام این کار نشان نمی دهید. از طرفی نسبت به انجام این کار بی تفاوت هستید و دیگر آن شور و اشتیاق سابق را ندارید. در این حالت شاید باید خود را از طریق یک مشاور روانشناس ، راهنمایی کنید.

2-حوادث زندگی

روانشناسان تنها به مداوای بیمارهای روانی نمی پردازند. معمولا افراد برای تغییر در زندگی به آنها مراجعه می کنند. این تغییر می تواند طلاق، تغییر شغل و پیشه، فوت یک عزیز و... باشد. با آنکه شاید افراد پیرامون شما فقط افراد دیوانه را محتاج روانشناس بدانند، اما شما بدون توجه به آنها به روانشناس مراجعه کنید.

3-اعتیاد به مواد مخدر

چنانچه دوست شما به مواد مخدر اعتیار نداشته، اما اکنون به دنبال آن است، این یعنی او نیازمند کمک دیگران است و شما می توانید با معرفی روانشناس به او، دوستتان را از خطری جدی مصون بدارید.

4-رفتارهای غیرمعمول در شبکه های اجتماعی

حضور مستمر در شبکه های اجتماعی، درخواست کمک و سلفی بیش از حد، خود به نوعی ناراحتی غیرمعمول محسوب می شود. ممکن است اینگونه افراد به یک روانشناس نیازمند باشند چرا که مطالعات نشان داده که فعالیت در شبکه های اجتماعی می تواند سبب بروز اختلالات شخصی در افراد شده و اضطراب را در آنها به وجود بیاورد.

5-بیمار هستند اما پزشکان می گویند سالم هستند

اگر فردی را می شناسید که خود را سالها بیمار تصور می کرد اما بعدها فهمید که از نظر پزشکان سالم است، به او روانشناس و کمک هایی که می تواند به او بکند را معرفی کنید. بیماری روحی می تواند بیماری جسمی را در افراد شکل دهد. شاید پزشکان در شناسایی آنها عاجز باشند اما شما می توانید با آگاهی دادن به اینگونه افراد، آنها را مداوا کنید.

6-انزوا طلبی

درون گرایی و انزوا طلبی دو مقوله جدا از هم هستند. مردم مجبور نیستند همه وقت خود را بیرون و در محیط های اجتماعی باشند اما هنگامی که سعی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تنها هستند و از دیگران دور هستند، ممکن است خطرآفرین باشد.

7-علائم نیاز کودکان به مشاوره

اگر بتوان در کودکان القا کرد که کمک گرفتن و صحبت درباره مشکلات چیز بدی نیست، قطعا افراد سالمی خواهند بود. در غیر اینصورت ممکن است در آینده درگیر مشکلاتی چون، نگرش منفی به خود و زندگی، ترس بیش از حد، نگرانی و استرس، جدایی از دیگران و... شوند که برای حل آنها ناگزیر به مراجعه به روانشناس باشند.

اگر در اطراف خود افرادی را می شناسید که نشانه های فوق را دارند و یا آنها را از خود بروز می دهند، می بایست به واسطه وظیفه انسانی خود، آنها را برای درمان به سوی روانشناس هدایت کنید.

جهت ارتباط با مشاوران و روانشناسان آنلاین گپچه با ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید:

چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کنیم؟​

روانشناس آنلاین | نحوه انتخاب روانشناس​

 نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

علی رضا کردی:

بسیار ممنونم ازسایت بینظیرتون

1399/10/5


پر کردن این بخش الزامیست
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
+