فواید مشاوره در زندگی چیست؟


فواید مشاوره در زندگی چیست؟

بر هیچ کس پوشیده نیست که مشکلات زندگی خانوادگی جزء جدایی ناپذیر زندگی افراد هستند و تقریبا می توان گفت اکثر افراد گاه با مشکلاتی در خانواده خود دست و پنجه نرم می کنند. به عنوان مثال برخی از افراد دردر زندگی زناشویی خود با مشکل مواجه هستند و این مشکلات به وجود آمده باعث شده روند معمول زندگی با اختلال مواجه شود و آرامش زندگی و عشق آنها از دست برود. قطعا در چنین شرایطی کمک گرفتن از مرکز مشاوره خانواده و روانشناسان مجرب و کاربلد تاثیر بسیار مثبتی در زندگی افراد گذاشته و به سلامت روان و آرامش خیال افراد کمک بسزایی می کند. یکی از این مراکز مشاوره خانواده گپچه نام دارد و در زمینه مشاوره خانواده تلفنی فعالیت دارد.

دلزدگی در زناشویی، از دست رفتن عشق، اختلافات زناشویی و… از جمله مهمترین مشکلاتی است که هر زوج ممکن است با آن مواجه شود و برای حل این مشکلات و حفظ رابطه توصیه می شود حتما از مشاوره خانواده و مشاوره آنلاین کمک گرفته شود.

اهمیت مشاوره خانواده در زندگی

همه ما می دانیم که برای داشتن رابطه سالم با همسر هر دو طرف باید تلاش کنند و مهارت های زندگی را یاد گرفته و به کار ببرند. از طرفی هیچ دو نفری کاملا با هم هم نظر نیستند و اختلاف نظر و عقیده حتما در رابطه وجود دارد، مساله مهم این است که این اختلاف نظر در رابطه را چگونه کنترل کنیم تا باعث دعوا و اختلاف بزرگتی نشود؛ رابطه ای سالم و عاشقانه زمانی پایدار خواهد بود که زوجین در صورت بروز تعارضات در رابطه پا پس نکشند و برای حل این مشکلات تلاش کرده و آن ها را حل نشده باقی نگذارند؛ مشکلاتی که حل نشده روی هم تلمبار می شوند، ممکن است در زمانی دیگر دوباره بروز پیدا کرده و باعث ایجاد دعوا و اختلاف بزرگتری در رابطه شوند. با کمک گرفتن از مشاوره خانواده در مرکز گپچه می توانید مشکلات خود را به تدریج رفع کنید.

گاهی اوقات مشکلات به ظاهر کوچک و ساده روز به روز رشد کرده و بزرگتر می شود و ناگهان باعث ایجاد معضل بزرگی در خانواده می شود؛ بهترین کار این است که مشکلات به ظاهر کوچک را بی اهمیت تلقی نکنیم؛ آن ها را جدی گرفته و برای حلشان قدمی برداریم. زمانی که بین زوجین اختلاف و مشکلی ایجاد شود، ممکن است به دلیل فشار روانی زیاد و شرایط سخت در رابطه، ذهن افراد نتواند مسائل را درست تحلیل کند و همین امر باعث عکس العمل های هیجانی شده و حتی اختلاف را عمیق تر کرده و صمیمت زوجین را کمتر کند. حال تصور کنید بعد از این شرایط مشکل حل نشده باقی بماند و این فرایند بارها تکرار شود؛ مسلما اگر در چنین موقعیت هایی برای حفظ رابطه تلاشی انجام نشود، احتمال از دست رفتن رابطه بسیار است.

اینجاست که اهمیت کمک گرفتن از مشاورین و روانشناسان پر رنگ می شود. زمانی که زوجین به دلیل اختلافات پیش آمده و فشارهای روانی قادر نیستند مشکلات خود را دو نفری حل و فصل کنند، مشاور به عنوان فردی بی طرف به زوجین کمک می کند تا ابتدا علت اختلاف را پیدا کرده و برای حل آن به زن و شوهر مذکور کمک می کند. در جلسات مشاوره حل اختلافات خانوادگی گپچه مشکلات مربوط به زندگی مشترک طی چند جلسه مشاوره حل و فصل می شود؛ در این جلسات تلفني افراد ممکن است متوجه ابعادی از زندگی شوند که پیش از این از آن بی خبر بوده اند.

گاهی اوقات افراد مهارت های زندگی را بلد نیستند و یا از انتظارات همسرشان بیخبرند؛ همین جلسات مشاوره خانوده و کمک گرفتن از متخصصین آموزش دیده افراد را نسب به زندگی مشترک آگاه تر کرده و به آن ها کمک می کند تعارضات را حل کرده و برای ساختن رابطه ای سالم و عاشقانه قدم به قدم پیش بروند.

مشاوره خانواده چه مزایایی دارد؟

گاهی اوقات زوجین علت اختلاف آمده را می دانند اما عکس العمل غیر منطقی از خود نشان می دهند و یا به خاطر عدم آگاهی به روشی اشتباه برای حل اختلافات پیش آمده تلاش می کنند. گاهی اوقات نیز دخالت خانواده ها مساله را بغرنج تر کرده و اختلاف را عمیق تر می کند. در این شرایط بهترین کار این است که زوجین تصمیم بگیرند مشکلات به وجود آمده را با کمک متخصصین آموزش دیده در این حوزه حل کنند و با روشی اصولی برای حل اختلافات ایجاد شده، تلاش کنند. از طرفی حل بعضی از مسائل نیاز به دانش و تخصص دارد و زوجین قادر نیستند به تنهایی این مشکلات را برطرف کنند. مسائل مربوط به روابط زناشویی از این دست مسائل هستند. بخش مشاوره زناشویی در گپچه هم آماده خدمت رسانی به شماست.

همان طور که میدانید، رابطه زناشویی سالم صمیمت زوجین را عمیق تر می کند و اگر مشکلات مربوط به این حوزه نادیده گرفته شود، در طول زمان ممکن است مشکلات عمیق تر شده و حتی باعث دلزدگی در ازدواج شود. عدم شناخت کافی از همسر و نیازهای او یکی دیگر از مسائلی است که احتمال دارد باعث ایجاد اختلاف و دعوا شود. بسیاری از زوجین گفتگو با یک دیگر را بلد نیستند و به همین دلیل از نیاز های همسرشان بی خبرند و یا طبق حدس و گمان برای شادی همسرشان کارهایی انجام می دهند که خوشایند همسر نیست و بالعکس آتش تعارض و دعوا را بیشتر می کنند.

در چنین شرایطی، اگر زوجین متوجه شدند که به اصطلاح حرف یک دیگر را نمی فهمند و یا با این که نیاز خود را به همسرشان گفته اند اما باز هم مشکلی برطرف نشده؛ بهتر است برای حل این مشکلات هر چه زودتر اقدام کنند. زوج درمانی و بهره گرفتن از مشاورین مجرب خانواده مسیر حل شدن این تعارضات را هموارتر کرده و به کمک توصیه های مشاور و البته همکاری زوجین قدم به قدم به رابطه ای سالم و عاشقانه نزدیک تر شده و آرامش به خانواده برمی گردد.

 شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با روانشناسان و مشاوره خانواده گپچه و متخصصان مجرب ما در تماس باشید. 

نظرات کاربران

پر کردن این بخش الزامیست
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج