روانشناس کودک و تاثیر آن بر تربیت سالم


 روانشناس کودک  و تاثیر آن بر تربیت سالم

روانشناس کودک معمولا بر عملکردهای کودک که ، چه  خودآگاه باشند چه ناخودآگاه مطالعه میکند و تعاملات و ارتباط کودک را با پدر و مادر و دیگر افراد مورد بررسی قرار میدهند تا میزان پیشرفت و رشد او را از نظر ذهنی ارزیابی کنند .
همچنین اگر کودک رفتارهای بد و غیر طبیعی داشته باشد ریشه و منشآ آن را پیدا میکند و به کودک و خانواده کمک میکند تا آنها را برطرف کنند،همچنین روانشناس کودک اوتیسم را نیز میتواند تشخیص دهد و به پیشگیری آن بپردازد .

روانشناس کودک میتواند در داشتن تربیت سالم به پدر و مادرها کمک کند و اگر کودکشان دچار رفتار های غیر طبیعی و مشکلات دیگر شده است به آنها راهکارهای بسیار خوبی ارائه دهد، 

در چه مواقعی باید به روانشناس کودک مراجعه کنیم : 

1. مراحل رشد کودک :

برخی کودکان بخاطر عوامل ژنتیکی ممکن است دیرتر از کودکان دیگر راه بروند یا شروه به گفتن کلمات کنند که اصلا جای نگرانی نیست ولی اگر غیر از این موارد باشد حتما لازم است به روانشناس کودک مراجعه کنید .

حتی مواقعی هم پیش می آید با وجود اینکه شما خیلی کوتاه می آیید باز هم کودکتان حرفهای شما را گوش نمیدهد و لجبازی میکند که در این صورت لازم است به روانشناس مراجعه کنید .

2. وجود ترس در کودکان :

کودکان در سن ۶ یا ۷ ماهگی ترسهیشان آغاز میشود و در سن ۲ تا ۵ سالگی ترس از تاریکی دارند که کاملا طبیعی است ولی اگر این ترس ها بیش از حد شدند و کودک دچار کابوس شد ، باید با روانشناس کودک مشورت داشته باشید .

3. داشتن اضطراب و استرس بیش از حد :

در ۶ ماهگی کودک از جداشدن مادر( مادران شاغل ) از او ترس و اضطراب به سراغش می آید و و با مادر قهر میکند و عصبی میشود که لازم است به او حس امنیت بدهید این اضطراب ها نیز تا ۳ سالگی به مرور از بین میروند ولی اگر کودکتان دچار تنگی نفس و تپش قلب و عدم دقت شد مراجعه به روانشناس ضروری میشود .

4. داشتن احساس گناه و گوشه گیری و افسردگی :

اگر کودک افسردگی، انزوا و احساس گناه از جدا شدن پدرو مادر یا مرگ والدین و ...کودک دارد .

5. لجبازی کودک

اگر کودک  تا ۲ سالگی لجباز باشد اشکال ندارد و کاملا طبیعی است ولی اگر این لجبازی ها تا ۶ سالگی ادامه داشت و بیشتر شد باید برطرف شوند زیرا در آینده برای ارتباط برقرار کردن به مشکل برمیخورد .

6. نداشتن تمرکز 

7. پرخاشگری

اگر شدت پرخاشگری او روز به روز رو به افزایش است جهت بررسی بیشتر باید به روانشناس کودک مراجعه کنید، همچنین تمامی موارد ذکر شده در بالا اگر برای کودکتان رخ داد ضروری است که به روانشناس مراجعه کنید .

تاثیر مشاوره تلفنی با روانشناس کودک بر تربیت سالم

مشاور طرز صحیح رفتار با کودک را تا حد ممکن به زبان ساده و غیر تخصصی ارائه می کند تا همه ی والدینی که دغدغه ی  تربیت صحیح کودک  خود را دارند به خوبی از آن بهره مند گردند .

مشاوره تلفنی تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت مطلوب یک خانوده ی سالم دارد  که در این میان والدین ، مسئولیتی بس سنگین بر دوش دارند . والدین مسئول از طریق مشاوره تلفنی با افراد متخصص می توانند از عدم مجهز بودن به دانش و  شیوه های صحیح فرزند پروری ، هزینه و پیامد های زیان باری که هم بر فرد و هم بر جامعه تحمیل خواهد کرد ، آگاه شوند .

مشاوره تلفنی با روانشناس کودک می تواند صد ها ایده در مورد رشد و شخصیت در اختیار والدین قرار دهد که بعضا این ایده ها با توجه به نوع مساله ی مورد مشاوره بسیار مفید و البته موثر واقع می شوند .

آموزش مهارت های تربیتی توسط روانشناس :

واقعیت این است که به طور کلی مشاوره کردن زندگی شما را راحت تر خواهد کرد و به شما می آموزد که مثلا چطور می توانید کودک خود را وادار کنید تا با یک بار درخواست به حرف های شما گوش دهد و در واقع چگونگی دستور دادن به کودک را به شما یاد می دهد  و نشان می دهد که چطور می توانید کودکان خود را بدون آن که عصبانی شوند به انجام رفتاری خاص وادار نمایید .

مشاوره صحیح شما را برای مقابله با قشقرق و بد خلقی کودکان، توانمند می سازد و حتی به شما یاد می دهد  که چطور می توانید به مساله دردسرساز کودک خود بپردازید . که از جمله ی آن ها می توان به:

چگونگی روابط اجتماعی در کودک روابط عاطفی کودک آموزش مهارت نه گفتن به کودک آموزش به نوبت صحبت کردن در کودکان درس ادب و نزاکت به کودک اشاره کرد .

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و متخصصان مجرب ما در مركز مشاوره آنلاين گپچه در تماس باشید.

بیشتر بخوانید:

روانشناسی کودک | ضرورت و اهمیت روانشناسی کودک

تربیت کودک | انتخاب بهترین روش تربیتی توسط والدین​

تربیت فرزند با 9 روش طلایی​

نظرات کاربران

پر کردن این بخش الزامیست
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
+