تاثیر مشاوره تلفنی با روانشناس کودک


تاثیر مشاوره تلفنی با روانشناس کودک

مشاوره همانطور که از نامش بر می آید ارتباط بین دو نفر در قالب یک مشورت را نشان می دهد . در واقع یک تعامل بین کسی که تماس می گیرد و کسی که در نقش مشاور از طریق تلفن ارتباط را کامل می کند . در مشاوره تلفنی علاوه بر این مساله که ممکن است مسافت و فاصله ، اجازه برقراری رابطه حضوری را ندهد نکته ها و مزایای دیگری هم مد نظر است :

یکی از آن ها می تواند فوریت نیاز تماس گیرنده باشد . یعنی تماس گیرنده بنا بر مساله ای که با آن درگیر است و نیاز به همدلی فوری برای حل آن و یا کنار آمدن با آن دارد ؛ در جهت بهبود احساس سلامت روان خود با مشاور تماس میگیرد که این یکی از  خدمات مشاوره  تلفنی است .

مزایای مشاوره تلفنی

مشاور با حس همدلی می تواند از تماس گیرنده بخواهد تا مساله را تشریح کند که وقتی محورهای مساله روشن شد بتواند به تماس گیرنده کمک کند تا توانایی تصمیم گیری در او آسان شود و بهتر بتواند مساله را ساده کند و راجع به آن نتیجه برسد .

علل دیگری هم برای مشاوره تلفنی به جای مشاوره حضوری هست که می توان در اینجا برخی از آن ها را برشمرد :

مثلا فرد زمان و فرصت مراجعه به یک روانشناس را ندارد یا به هیچ نهاد یا مرکزی اعتماد ندارد یا اینکه نمی خواهد هویتش برای هیچ مرکزی احراز شود و به طور کلی در مراکز مشاوره دیده شود . در تمام این موراد با مشاوره تلفنی می توان احساسات و هیچان های ناخوشایند و تجارب مکدر کننده ای مثل افسردگی، اضطراب ، و بسیاری از مسائل دیگر را شناسایی کرد و دید جدیدی به مخاطبی که تماس گرفته است داد تا با آن عینک به مسائلش نگاه کند و آرام بگیرد .

تاثیر مشاوره تلفنی با روانشناس کودک بر تربیت سالم

مشاور طرز صحیح رفتار با کودک را تا حد ممکن به زبان ساده و غیر تخصصی ارائه می کند تا همه ی والدینی که دغدغه ی  تربیت صحیح کودک  خود را دارند به خوبی از آن بهره مند گردند .

مشاوره تلفنی تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت مطلوب یک خانوده ی سالم دارد  که در این میان والدین ، مسئولیتی بس سنگین بر دوش دارند . والدین مسئول از طریق مشاوره تلفنی با افراد متخصص می توانند از عدم مجهز بودن به دانش و  شیوه های صحیح فرزند پروری ، هزینه و پیامد های زیان باری که هم بر فرد و هم بر جامعه تحمیل خواهد کرد ، آگاه شوند .

ارتباط والدین با روانشناسان کودک و نوجوان از طریق مشاوره تلفنی ، می تواند راه های بهتری برای پرداختن به مسائل مختلف مربوط به تربیت کودکان :

از جمله رفع :

و یا حتی کمک به داشتن:

  •  کودک شاد 
  • کودک موفق 
  • داشتن کودک باهوش
  • کودک یا نوجوان با انگیزه

 نشان دهد .

مشاوره تلفنی با روانشناس کودک می تواند صد ها ایده در مورد  رشد و شخصیت کودکان  در اختیار والدین قرار دهد که بعضا این ایده ها با توجه به نوع مساله ی مورد مشاوره بسیار مفید و البته موثر واقع می شوند .

آموزش مهارت های تربیتی از طریق مشاوره تلفنی

واقعیت این است که به طور کلی مشاوره کردن زندگی شما را راحت تر خواهد کرد و به شما می آموزد که مثلا چطور می توانید کودک خود را وادار کنید تا با یک بار درخواست به حرف های شما گوش دهد و در واقع چگونگی دستور دادن به کودک را به شما یاد می دهد  و نشان می دهد که چطور می توانید کودکان خود را بدون آن که عصبانی شوند به انجام رفتاری خاص وادار نمایید .

مشاوره صحیح شما را برای مقابله با قشقرق و بد خلقی کودکان، توانمند می سازد و حتی به شما یاد می دهد  که چطور می توانید به مساله دردسرساز کودک خود بپردازید . که از جمله ی آن ها می توان به:

  • چگونگی روابط اجتماعی در کودک 
  • روابط عاطفی کودک
  • آموزش مهارت نه گفتن به کودک
  • آموزش به نوبت صحبت کردن در کودکان 
  • درس ادب و نزاکت به کودک اشاره کرد .

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و متخصصان مجرب ما در مركز مشاوره آنلاين  گپچه و اينستاگرام گپچه  در تماس باشید.

حتما بخوانيد:

کودکان و نوجوانان باهوش

نظرات کاربران

پر کردن این بخش الزامیست
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
+