علل شکست عشقی چیست؟


علل شکست عشقی چیست؟

اگر خواهان رابطه ی عاطفی مناسبی هستید لازم است به چند نکته توجه کنید ، پس باما همراه باشید تا ازاین نکات آگاه شوید.

- رابطه عاشقانه 
برای داشتن رابطه عاطفی موفق باید مهارت هایی را بدست بیاورید ، مهارت هایی مانند : 
داشتن تعهد 
خودپسندی را کنار بگذارید
خودآگاهی تان را افزایش دهید
داشتن تعهد باعث میشود که افراد درغم و اندوه ، پستی و بلندی های زندگی همراه یکدیگر باشند.

علت شکست عشقی

داشتن برخی ویژگی ها هم باعث میشود که افراد با شکست عشقی مواجه شوند ، مانند:
- خود پسندی : که باعث میشود فرد به تنهایی برای زندگی شان تصمیم بگیرد و به طرف مقابل توجه نکند مخصوصا در نگهداری از فرزندان اگر به همسر خود کمک نکنند باعث میشود همسر از زندگی اش دلسرد شده و احساس بی ارزشی کند.

- خود شیفتگی : یک نوع اختلال روانی محسوب شده که فرد فکر میکند بیش از حد زیبا و جذاب است.
این افراد برای اینکه به اهدافشان برسند از دیگران سوء استفاده میکنند و بسیار افراد بی تعهدی هستند و فقط به خود اهمیت میدهند.

- نداشتن تعادل دربرقراری رابطه : زندگی مشترک یعنی توجه به نیاز های هر دوطرف ، وقتی که در زندگی ‌طرف مقابل مورد اهمیت قرار نگیرد و حرف اول و آخر را یک نفر بزند و با قلدری حرف خود را به کرسی بنشاند مسلما چنین زندگی هایی سرانجام خوبی نخواهد داشت و با شکست روبرو خواهد شد.

- نبودن رابطه در اولویت : متاسفانه در آموزش هایی که درطول زندگی دیده ایم به ما یاد نداده اند که چگونه باهمسر خود برخورد داشته باشیم؟!
اگر ندانیم که ما در اولویت زندگی زناشویی مان قرار داریم یا نه ، درواقع ممکن است به زودی به بن بست برسیم.
پس در زندگی زناشویی توجه به یکدیگر بسیار مهم است ، نباید اجازه داده شود که مسائل دیگر و کودکانمان دلیلی برای ایجاد فاصله بین زن و شوهر باشند ، زیرا این فاصله هر روز بیشتر و بیشتر خواهد شد.
به این نکته توجه کنید ؛ اگر شما برای همسرتان وقت نگذارید و به او رسیدگی نکنید و روابط جنسی و عاطفی را کم کنید و صحبت کردن هایتان را محدود کنید فاصله ای عمیق را بین خود و همسرتان ایجاد کرده اید.

- فوران خشم و عصبانیت : زندگی زناشویی که مدام با فریاد و دعوا و داد وبیداد همراه است باعث میشود که حرمت ها شکسته شود.
پس درمواقع عصبانیت خود را کنترل کنید و خشم خود را مدیریت کنید تا این رفتارها باعث استرس و جدایی تان نشود.

نکات کلیدی درباره ی رابطه های عاشقانه

- بی وفایی
اعتماد در رابطه عاشقانه نقش مهمی دارد ‌، اگر در رابطه ای اعتماد فرد خدشه دارشود به سختی ترمیم خواهد شد ، زیرا فردی که خیانت دیده است رنج زیادی خواهد کشید و خشم سراسر وجودش را میگیرد ،( فردی که خیانت کرده است) باید مسئولیت کاری که کرده را قبول کند و برای جبران آن تلاش فراوانی بکند و اگر( فردی که خیانت دیده )هنوز هم تمایل داشته باشد که رابطه را ادامه دهد فردی که خیانت کرده باید اعتمادی که از دست رفته را دوباره با تلاش هایش برگرداند.
اگر نتوانند مشکل به وجود آمده را حل کنند این دروغ ها و خیانت ها بازهم ادامه خواهد داشت به صورتی که دیگر جایی برای ترمیم آن وجود نخواهد داشت.
کسی که خیانت دیده دچار حس ناامنی و حسادت میشود ، پس سعی کنید همیشه باهم صادق باشید و پنهان کاری را رها کنید تا همه ی مشکلاتتان به خوبی حل شود.

- داشتن انتظارات مختلف ازیکدیگر
سعی کنید
انتظارات بیهوده و غیر منطقی از یکدیگر نداشته باشید چون این انتظارات زندگی را به جاهای خطرناکی میکشاند ، اگر طرف مقابلتان شما را در اولویت زندگی اش قرار نداده پس شماهم همین کار را بکنید تا درآخر ضربه ی احساسی نخورید.
افرادی که دیدگاهشان به زندگی باهم فرق دارد نمیتوانند زندگی خوبی باهم داشته باشند ، درست است که در اوایل رابطه علایق مشترک و جذابیت ظاهری برای هر دوطرف بسیار جذاب است ولی چیزی که بسیار مهم میباشد این است که نگاه هر دو طرف به زندگی دریک مسیر باشد و هدفشان از زندگی مشترک باهم یکی باشد و باید در اول رابطه بفهمند که انتظاراتشان از یکدیگر چه چیزهایی است.

عوامل مرتبط با علت شکست عشقی

- نبودن تطابق 
سرعت رشد و تغییر درهر دوطرف باید مطابق هم باشد ، مثلا ؛ مرد باسرعت زیاد پیشرفت و طرقی کند و زن با تنبلی و کندی درهمان جای قبلی خود باقی بماند ، این زوج هرگز نمیتوانند به جایی برسند.
کسانی موفق هستند که درکنار یکدیگر مسیرشان را با سرعت برابر و یکسان طی کنند ، درموارد دیگری نیز باید باهم مطابقت داشته باشند از لحاظ : جسمی و روحی و عقیدتی.

- رعایت نکردن احترام در رابطه.
در زندگی زناشویی دو عامل وجود دارد که باعث فروپاشی رابطه میشود 1. تحقیر 2. سرزنش.
اگر در زندگی ؛ زن و شوهر احترام یکدیگر را نداشته باشند و به هم توهین کنند و مدام سرزنش کنند ، علاقه شان روز به روز نسبت به هم کمتر خواهد شد.

- انواعی از سو استفاده کردن.
بدین معناست که در رابطه فرد از طرف مقابل خود سوء استفاده ؛ کلامی ، فیزیکی ، احساسی و جنسی میکند که این سوء استفاده ها روابط را بطور کلی از بین خواهند برد.

علت های شکست عشقی

1. آشنایی با عادات نا مطلوب و ویران کننده.
چندین عادت وجود دارد که باعث فروپاشی رابطه عاشقانه میشود مانند ؛ اعتیاد داشتن ، قمار ، شرط بندی ها.

2. دور شدن از یک دیگر، خستگی و بی انگیزگی.
برخی افراد بخاطر فرزندانشان یا فشارهای کاری و خستگی ازیکدیگر دور بوده اند و کم کم  دچار بی انگیزگی و خستگی میشوند و به عبارتی ازهم زدگی درآن ها به وجود می آید که این مسئله باعث جدایی آنها میشود.
زمانی که هر کدام از فرزندان به دنبال زندگی خودشان بروند و خانه خالی بشود ، زن و شوهر مشکلاتشان پررنگ تر خواهد شد زیرا حرف مشترکی ندارند که باهم بزنند و فاصله ی بین آنها بیشتر خود رانشان میدهد.

3. مسائل مالی 
اگر امور مالی به درستی مدیریت نشود ممکن است در زندگی با مشکلاتی مانند : نداشتن اعتماد ، قلدرنمایی ها ، کنترل کردن های بیش از حد و ... مواجه شوید پس برای جلوگیری از این مشکلات سعی کنید امور مالی را به درستی مدیریت کنید.

نکته:
اگر فردی را درخانواده خود دارید که
دچار شکست عشقی شده است او را حمایت کنید و او را تنها نگذارید ، زیرا این فرد درد روحی بسیار عمیقی را تحمل میکند و درد بزرگی درناحیه قلب و بدن خود حس خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

شکست عشقی،شروع رابطه بعد از شکست عشقی​

 درمان شکست عشقی

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

پر کردن این بخش الزامیست
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
گپچه،مرکز آنلاین مشاوره،مشاوره تلفنی،مشاوره روانشناسی،مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج
+